Published On: 2022-08-18

3,2,1….STARTUJEMY z Konkursem!!!

Zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nyskiego do udziału w Konkursie edukacyjnym pn.: „Nie hejtuję – motywuję!” organizowanym przez Stowarzyszenie Nyski Klub Biznesu wraz ze Starostwem Powiatowym w Nysie w ramach współtworzenia ogólnopolskiej Kampanii społecznej „Nie hejtuję – motywuję”.

Celem konkursu jest budowanie świadomości szkodliwości występowania zjawiska hejtu wśród nas wszystkich, w szczególności młodzieży, która z racji niedojrzałości emocjonalnej i barku wykształconych mechanizmów obronnych nie radzi sobie z hejtem, co może prowadzić do wielu chorób, a nawet targnięcia się na własne życie.
W dzisiejszym świecie zdominowanym przez INTERNET i wirtualne życie w sieci, gdzie często ludziom się wydaje, że są anonimowi i bezkarni hejt stał się bardzo powszechny i może przybierać różne formy. Niezależnie jednak od przybranej formy i przyczyny hejt jest niebezpieczny i wpływa negatywnie na rozwój młodego człowieka.

„Hejt atakuje to, co mamy najcenniejszego, czyli poczucie własnej wartości. Niezwykle czułe miejsce, narażone na liczne urazy. Nikt nie jest całkowicie odporny na czyjąś agresję i niechęć. Internet nie patrzy w oczy, dlatego tam właśnie tak łatwo nam przychodzi bezmyślnie atakować i poniżać innych ludzi”- Tomasz Jastrun (Poeta, prozaik, felietonista)

Dlatego też zapraszamy Was do udziału w Konkursie, w którym możecie się wykazać swoimi pomysłami jak można przeciwdziałać hejtowi i tym samym przyczynić się do zaprzestania jego stosowania.

Zadaniem konkursowym jest nakręcenie przez klasę maksymalnie 5 minutowego Filmu pt.: „Nie hejtuję – motywuję”.
Komisja Konkursowa będzie brała pod uwagę zgodność filmu z tematem Kampanii społecznej, oryginalność filmu, pomysłowość, zaangażowanie i liczebność klasy biorącej udział w Filmie.
Nagrodą główną w Konkursie będzie wyjazd całej klasy do Wrocławia lub Krakowa na wybraną sztukę teatralną, drugą nagrodą będą bilety do kina w Nysie dla całej klasy na wybrany film oraz za zajęcie 3 miejsca, cała klasa otrzyma bilety na lodowisko w wybranym przez siebie terminie. Ponad to zwycięskie Filmy będą promowane za pośrednictwem wielu Partnerów Kampanii na terenie całej Polski.

W dniu 18 października podczas spotkania i prelekcji dla młodzieży z pomysłodawczynią Kampanii – Panią Iloną Adamską – Prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu oraz Wydawcą i Redaktor Naczelną w ID Media z Warszawy nastąpi uroczyste podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom.

ORGANIZATORZY | WSPÓŁORGANIZATORZY | PATRONACI :

  • NYSKI KLUB BIZNESU
  • POWIAT NYSKI
  • RADIO OPOLE

Galeria zdjęć:

Inne projekty w tej kategorii: